SIBUR, Orta Doğu, Afrika ve Çin'deki müşterilere tıbbi kullanıma uygun polimerler sunuyorMOSKOVA, RUSYA - Media OutReach - 30 Ekim 2023 - Tıbbi kullanıma uygun polimerlerinin Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğundaki (BDT) başarısının ardından SIBUR, Çin ve Türkiye'nin yanı sıra Afrika ve Orta Doğu ülkelerindeki müşterilerine infüzyon çözümleri ve tıbbi cihaz üretimi için ambalajlama amaçlı tıbbi sınıf polietilen ve polipropileni test etme fırsatı sundu.

  • SIBUR'un infüzyon çözümlerine yönelik BFS ambalajına yönelik polietileni, 121 santigrat dereceye kadar sterilizasyon sıcaklıklarına dayanabilirken, endüstriyel ortalama sadece 108 santigrat derecedir.

  • SIBUR'un tıbbi nitelikli polietilen ve polipropilenleri, önde gelen BFS makine üreticileri tarafından onaylanmış olup, Avrupa ve ABD farmakope standartlarına uygundur.
SIBUR Endüstri Çözümleri Pazarlama Müdürü Alexey Shamov, "Bu polimerleri ilk olarak Rusya sağlık pazarındaki talebi karşılamak için geliştirdik. Şimdi, sağlık sektöründeki büyümenin etkisiyle çeşitli ülkelerde tıbbi kullanıma uygun polimerlere yönelik artan küresel talebe yanıt olarak bunları ihracat portföyümüze de ekledik" dedi.

SIBUR'un tıbbi sınıf polimerlerinin Mısır'da yapılan ilk testleri, belirtilen özellikleri karşıladığını göstermiş ve artık infüzyon çözümleri için ambalajlama için onaylanmıştır. SIBUR şu anda bu ürünü Mısır'daki çeşitli ilaç üreticilerine düzenli olarak tedarik etmek için görüşmelerde bulunmaktadır.

SIBUR'un tıbbi nitelikli polimer örnekleri şu anda Çin, Kenya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde test edilmektedir. Testlerin ayrıca Pakistan, Türkiye ve Vietnam'da da yapılması planlanmaktadır.Hashtag: #SIBUR

The issuer is solely responsible for the content of this announcement.
SOURCE:

SIBUR

CATEGORY:

Manufacturing

PUBLISHED ON:

30 Oct 2023

Past Press Releases

MORE
#Business #Manufacturing

22 February 2024

西布尔旗下旗舰工厂产量创历史新高

#Rubber & Plastic #Manufacturing

02 February 2024

SIBUR developing more than 70 new polymer grades to meet customer needs

Talk to Media OutReach Newswire today

CONTACT US NOW